Studniówka

Studniówka to bal, który odbywa się na około sto dni przed rozpoczynającym się w maju egzaminem dojrzałości zwanym maturą. Studniówka to tradycja w polskich szkołach, bez której żaden student nie wyobraża sobie zakończenia edukacji na poziomie średnim. Bal maturalny to nie tylko chwila relaksu, to równie zapowiedź ciężkiego okresu w życiu ucznia szkoły średniej, ponieważ okres przygotowań do egzaminu jest bardzo intensywny oraz meczący. Najpopularniejszym miesiącem odbywania się studniówek jest styczeń, od ponieważ wtedy najłatwiej jest odliczyć sto dni. Głównymi gośćmi na tym uroczystym balu są oczywiście uczniowie klas maturalnych, w ceremonii biorą udział również zaproszeni nauczyciele, rodzice oraz osoby towarzyszące uczniom. Bal rozpoczyna się szampanem oraz tradycyjnym polskim tańcem o nazwie Polonez. Wymogiem balu jest elegancki, wieczorowy ubiór. Panie zazwyczaj zakładają suknie wieczorowe lub sukienki koktajlowe, a panowie na tą okazję wybierają garnitury oraz eleganckie koszule męskie. W czasach, gdy w sklepach dostępne są wszelkie rodzaje sukien oraz garniturów wydawało by się iż żaden maturzysta nie powinien mieć problemów z doborem stroju, realia są jednak inne.

Ogromny wybór sukien oraz sukienek, wiele fasonów, krojów oraz kolorów przyprawiają nie jedną młodą dziewczynę o zawrót głowy. Co więcej panowie również borykają się z tym problemem, koszule męskie to największy problem dla maturzystów. Nawet najlepszy oraz idealnie dobrany garnitur może wypaść kiepsko gdy koszula jest za duża lub za mała, lub gdy kolor koszuli gryzie się z kolorem sukienki partnerki. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie się na pokaz mody studniówkowej. Są tam prezentowane suknie, sukienki, garnitury oraz koszule męskie. Najbardziej uniwersalnym trendem są zawsze małe czarne, które świetnie się prezentują. Panom radzimy zwrócić szczególną uwagę na dobór koszuli, koszule męskie powinny być odpowiednio dobrane pod względem rozmiaru jak i koloru. Elegancko ubrani maturzyści są gotowi do świętowania, a ta wyjątkowa noc na pewno na długo zapadnie w ich pamięci.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.